Komunikacja kryzysowa

   

  Opis szkolenia

  Oferujemy dwudniowy kurs „Komunikacja kryzysowa”, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną w mediach, firmach, instytucjach publicznych, szkołach i uczelniach wyższych oraz samorządach.

  Kurs pozwala zweryfikować dotychczasowe doświadczenia i umiejętności, podnosi kompetencje medialne oraz dostarcza wskazówek do dalszej pracy. Uczestnicy szkolenia poznają zasady, według których funkcjonują dzisiaj media tradycyjne i społecznościowe, sposoby skutecznego przeciwdziałania atakom wymierzonym w dobre imię firmy lub instytucji oraz reakcji na kryzys wizerunkowy. 

  Zaletą kursu jest możliwość przetrenowania wielu wariantów zdarzeń o charakterze kryzysowym oraz odpowiedzi na nie w postaci oświadczeń, wywiadów i konferencji prasowych.  Kurs umożliwia szkolenie wieloosobowych zespołów pracowników o różnych kompetencjach oraz stworzenie na ich bazie „grupy szybkiego reagowania” na wypadek kryzysu.

  Zajęcia prowadzone przez doświadczonego trenera przeznaczone są dla grup maksymalnie 12 osób. W chwili obecnej oferujemy wyłącznie szkolenia zamknięte, czyli organizowane w siedzibie klienta (lub miejscu przez niego wskazanym).


  Uczestnicy kursu powinni posiadać komputery z dostępem do Internetu oraz urządzenia umożliwiające robienie zdjęć i nagrywanie video.
  Szkolenie medialne obejmuje wykłady, prezentacje, warsztaty dziennikarskie i zajęcia praktyczne, które mogą odbywać się częściowo w plenerze. Kurs trwa łącznie 16 godzin, z których większość stanowią warsztaty.


  Program szkolenia obejmuje:

  • Case study różnych zdarzeń o charakterze kryzysowym oraz reakcji na nie mediów tradycyjnych, internetowych i społecznościowych
  • Organizowanie „grupy szybkiego reagowania”
  • Tworzenie procedur skutecznego działania na wypadek zdarzenia o charakterze kryzysowym (podręcznik działań antykryzysowych)
  • Ćwiczenia z różnych wariantów reakcji na kryzys
  • Przedstawienie sposobów przejmowania inicjatywy komunikacyjnej w sytuacji kryzysowej
  • Pisanie komunikatów i oświadczeń, udzielanie wywiadów oraz przygotowywanie konferencji prasowych
  • Medialne sposoby odbudowywania wizerunku po kryzysie

  Uczestnicy szkolenia medialnego otrzymują:
  • Komplet materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej
  • Certyfikaty ukończenia szkolenia medialnego
  • Możliwość konsultacji po zakończeniu szkolenia

   

  Trenerzy:

  Andrzej Fedorowicz

  Dziennikarz i trener z wieloletnim doświadczeniem w kraju i za granicą. Redaktor w kilku największych polskich dziennikach, od kilkunastu lat trener dziennikarstwa i freelancer, współpracownik wielu tytułów prasowych (m.in. Polityka, Focus, Newsweek, Wprost, wSieciHistorii) oraz redakcji internetowych. Autor kilku książek o tematyce historycznej, biograficznej i podróżniczej.

  Piotr Tarczyński

  Dziennikarz, redaktor, trener i ekspert ds. mediów tradycyjnych oraz elektronicznych z wieloletnim doświadczeniem. Prowadził szkolenia w Polsce, Kirgistanie, Mołdawii, Ukrainie i Białorusi. Miłośnik fotografii. Swoje zdjęcia prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Za dokonania fotograficzne otrzymał m.in. Brązowy medal FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej).   Zamów szkolenie:

  Andrzej Fedorowicz - tel. 602 228 679, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Piotr Tarczyński - tel. 504 262 429, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  © 2018 Akademia Zarządzania Informacją - media4me.pl