Fact-checking w praktyce

  Opis szkolenia

  „Jak odróżnić wiarygodną informację od fake newsa? Czy jest to możliwe?” to jednodniowe szkolenie przeznaczone dla osób zajmujących się zawodowo komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną w mediach, firmach, instytucjach publicznych, szkołach i uczelniach wyższych oraz samorządach. Po jego ukończeniu uczestnicy z łatwością będą poruszać się w gąszczu przekazów medialnych oraz zdobędą niezbędne kompetencje w zakresie fact-checkingu.
  W wersji skróconej do dwugodzinnej prelekcji to ciekawa i bogato ilustrowana oferta urozmaicenia programów bieżącej działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku, innych organizacji pozarządowych, bibliotek i domów kultury, będąca jednocześnie wycieczką po historii mediów w Polsce.

  Program szkolenia

  W trakcie kursu uczestnicy dowiedzą się:
  • co to jest fake news i fact-checking,
  • jakie są możliwości i sposoby na odróżnienie wiarygodnych informacji od wiadomości zmyślonych,
  • w jaki sposób Google mówi nam, co mamy myśleć,
  • skąd się wzięła popularność memów,
  • w jaki sposób rozchodzą się informacje w mediach społecznościowych,
  • dlaczego Facebook przypomina magiel.

  Podczas wielu praktycznych ćwiczeń będą też mogli sprawdzić swoje kompetencje oraz na konkretnych przykładach nauczyć się w praktyce rozróżniania fake newsów od wiadomości wiarygodnych.

  Uczestnicy szkolenia otrzymują:
  • Komplet materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej
  • Certyfikaty ukończenia szkolenia medialnego

  Trener: Piotr Tarczyński
  Dziennikarz, redaktor, trener i ekspert ds. mediów tradycyjnych oraz elektronicznych z wieloletnim doświadczeniem. Prowadził szkolenia w Polsce, Kirgistanie, Mołdawii, Ukrainie i Białorusi. Miłośnik fotografii. Swoje zdjęcia prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Za dokonania fotograficzne otrzymał m.in. Brązowy medal FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej). 

  Zamów szkolenie:
  Piotr Tarczyński - tel. 504 262 429, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  © 2018 Akademia Zarządzania Informacją - media4me.pl